Czym zajmował się Igor Mitoraj

Wszyscy pasjonaci współczesnego rzeźbiarstwa, ze stuprocentową pewnością będą zachwyceni informacją, że na wortalach galerii sztuki nowoczesnej można zapoznać się z wybitnymi pracami artysty takiego jak Igor Mitoraj. Na początku powinno się podkreślić, że jest to rzeźbiarz, który niejednokrotnie był honorowany zarówno w kraju, jak też za granicą a także doceniany i wystawiany w różnych galeriach sztuki.
Prace wybitnych rzeźbiarzy – co trzeba mieć świadomość tego?
Z całą pewnością miłośnicy sztuki interesują się rzeźbami, które realizowane są przez najwybitniejszych artystów rzeźbiarzy.

Warto podkreślić, że Igor Mitoraj rzeźba to jeden z najsłynniejszych artystów rzeźbiarstwa, który zyskał ogromne zainteresowanie jak także szacunek całego świata artystycznego poprzez wykonywanie wyjątkowych monumentalnych prac, które nawiązywały do starożytności, a konkretnie do mitologii greckiej a także rzymskiej, którą artysta się interesował. W swoich pracach nawiązywał do plac wybitnych starożytnych rzeźbiarzy, którzy przedstawiali bogów a także herosów, natomiast Mitoraj przedstawia ich w niedoskonałej formie. Nie powinno więc budzić zaskoczenia, że jego prace spotykały się z tak ogromnym zainteresowaniem, ale też wzbudzały kontrowersje. Rzeźby Igora Mitoraja prezentowane były na setkach wystaw, przy tym ze względu na swoje duże rozmiary zdobiły także miasta tj. Haga, Kraków czy także Paryż. Do najwybitniejszych prac tego artysty można zaliczyć między innymi rzeźby tj. Helios czy też Perseusz, które możemy obejrzeć na portalach internetowych galerii sztuki.

Zobacz więcej: Rzeźby Igora Mitoraja.

Say Something