Zniszczenie smartfona w wyniku upadku to nie koniec świat

Znakomita większość innowacyjnych telefonów to smartfony z dotykowymi wyświetlaczami. Producenci montują do swoich maszyn coraz większe ekrany, a jak wiadomo, większy ekran to zwiększone niebezpieczeństwo uszkodzenia ekranu, a również związanego z nim modułu dotykowego.

Upadek smartfona powoduje szybsze bicie serca posiadacza. W szczególności, gdy upadnie wyświetlaczem do dołu. W większości przypadków, taka sytuacja wiąże się z rozbiciem ekranu , a oprócz tego awarią panelu dotykowego. Na szczęście, to wcale nie oznacza, że aparat nie nadaje się już do użytku i należy go wyrzucić. Wymiana ekranu jest możliwa i nie jest to czynność bardzo skomplikowana. Wykonują ją kobiety i mężczyźni zajmujący się serwisowaniem i naprawą telefonów, a ichniejszym usługi są dostępne w praktyce w każdym mieście. Nie będzie również problemu, gdy okaże się, że dotyk nie reaguje. Niestety zazwyczaj dotyk jest połączony bezpośrednio z ekranem, przez co koszty naprawy w ten sposób rosną. Jest to celowy zabieg producentów, aby serwisować uszkodzone smartfony po wyższych cenach. Warto pamiętać, że w znaczącej liczbie sytuacji, zbity wyświetlacz nie jest objęty gwarancją, jako uszkodzenie mechaniczne spowodowane przez użytkownika sprzętu.

Upadek za każdym razem może uszkodzić również obudowę. W tym Ci zmiana obudowy smartfona, zdaje się być rzeczą najłatwiejszą , a oprócz tego najmniej problemową.

Jak zatem widzimy, w tak zaistniałych okolicznościach mamy możliwość złagodzenia skutków tych przykrych zdarzeń losowych i po naprawie wciąż cieszyć się korzystaniem ze smartfona.

Więcej informacji: wymiana dotyku.

Say Something