Rehabilitacja po zabiegach

Artroskopia to zabieg wykonywany w celu ocenienia diagnostycznego struktur, na przykład kolana czy barku. Wykorzystuje się go w przypadku wystąpienia różnorakich nieprawidłowości w obrębie danego stawu. Nie jest to zabieg bardzo inwazyjny, a jego przeprowadzenia nie wymaga hospitalizacji.

Natomiast staw, który został mu poddany, musi być po zrealizowaniu zabiegu maksymalnie obciążonych. Zalecany jest również szybkie wprowadzenie rehabilitacji.
Rehabilitacja po artroskopii
Należy rozpocząć od tego, że rehabilitacja po artroskopii kolana może trwać wręcz do 3 miesięcy, zależy to od stanu pacjenta a także szybkości regeneracji. Zaleca się, by na początku ćwiczenia z fizjoterapeutą odbywały się co najmniej 2 razy w tygodniu. Szczególnie w przypadku stawu kolanowego czas ma kluczowe znaczenie i im szybciej zaczniemy rehabilitację, tym całkiem dobrze. W sytuacji powrotu do prawidłowego działania stawu kolanowego kluczowe są pierwsze 4 tygodnie, dlatego nie trzeba zwlekać z decyzją o podjęciu rehabilitacji. Oczywiście bardzo duże znaczenie w powrocie do sprawności, ma słuszny wybieranie ćwiczeń o odpowiednim natężeniu a także częstotliwości. Na podobnych zasadach odbywa się rehabilitacja po artroskopii łokcia. Także w tym przypadku spore znaczenie ma czas oraz fachowa fizjoterapia pod okiem doświadczonego specjalisty. Czas ma kluczowe znaczenie w przywracaniu użyteczności uszkodzonego lub objętego stanem zapalnym stawu, także po operacjach powinno się jak najszybciej zacząć rehabilitację. Przykładem jest szybka rehabilitacja po operacji barku, która pozwala na powrót pacjenta do zdrowia.
Sprawdź również informacje na stronie: rehabilitacja po artroskopii łokcia.

Say Something