Tworzymy strony www

W trakcie tworzenia strony internetowej powinno się pamiętać o kilku bardzo ważnych aspektach. Te aspekty determinują nie tylko i wyłącznie wygląd strony, ale również to, jak będą się po niej poruszali użytkownicy. Projektowanie witryn internetowych obecnie znacznie różni się od tego, jakie realizowane było jeszcze kilka lat temu.

Aktualnie strony wytwarza się przede wszystkim w technologii responsywnej, czyli każda strona musi się dopasowywać do wielkości ekranu, na jakim jest wyświetlana, bez względu na to, czy jest to tablet, czy smartfon, laptop, czy duży monitor komputera stacjonarnego.
Projektowanie stron internetowych kiedyś polegał na zastosowaniu wielkiej liczby tak zwanych wodotrysków, czyli mieliśmy technologie flash, która dzisiaj jest już absolutnie nie stosowana, mieliśmy bardzo dużo zdjęć w różnej jakości i ogólny chaos na stronie, zarówno pod względem ilości zakładek, jak i palety kolorów. W tym momencie się to zmieniło, dlatego że ilość witryn internetowych oraz dodatkowo informacje, jakie są na tych stronach zamieszczane, są tak obszerne, że użytkownicy doświadczają chaosu informacyjnego i potrzebują bardzo szybko odnaleźć informacje w konkretnym miejscu bez straty czasu. Dlatego też tworzenie stron wykonywany jest w taki sposób, ażeby użytkownik mógł na stronie bardzo szybko odnaleźć to, czego poszukuję i żeby strona była bardzo czytelna. Rezygnuje się ze wszelkich dodatków, które zaburzają wczytywanie się strony i opóźniają ją. W zamian za to stosuje się łatwe technologie, które czynią stronę bardziej czytelną. To poprawia znacznie jej działanie.
Polecamy: oprogramowanie dla firm komunalnych.

Say Something