Jak zarabiać na blogu

Osoby nastawiające się na zarobek przez internet, na sam początek próbują różnych dziwnych, czasem podejrzanych sposobów, kierując się ogłoszeniami znalezionymi w gazecie lub sieci. Bardzo często głoszą one, ze wystarczy posiadać codzienny dostęp do komputera, czytać maile, włączać określone strony, by osiągnąć bezdyskusyjne korzyści. Jednak zazwyczaj okazuje się to stratą czasu a w pewnych sytuacjach i pieniędzy o ile wymagana jest oczywiste, nieduża zresztą opłata początkowa, za która tak de fakto nic się nie otrzymuje.

Niekiedy w ten sposób ludzie werbowani są do nielegalnych piramid finansowych lub uważają że uzyskają bardzo dużo pieniędzy za coś, co dzień w dzień i tak robią przy komputerze. Nie ma co zaprzątać sobie głowy takimi ofertami. Lepszym pomysłem jest już stworzenie bloga lub własnej, unikalnej witryny internetowej, na której najlepiej pisać o tym, co lubimy najbardziej – kategorii, która nas pasjonuje i w której czujemy się mocni.
Dochodowe strony internetowe Własny blog to nie tylko sposób na wyrażenie swojego zdania, zilustrowanie światu zainteresowań, bądź uwrażliwienie go na określone dylematy. Może to być też źródło uposażeń. Za granicą, na Zachodzie i w Ameryce popularne staje się już pisanie bloga internetowego z nastawieniem na czerpanie z niego zysku. I rzeczywiście, tam przynosi to efekty. W polskich warunkach nie jest to może jeszcze tak popularne i rozpowszechnione zjawisko, jednakże powoli widać jego zalążki. Niektórzy właściciele popularnych dzisiaj blogów, spokojnie zrezygnowali z pracy etatowej, na rzecz korzystania z prowadzonych przez siebie stron, które przynoszą im dochody bezpośrednie i pośrednie. Wystarczyło jedynie przeznaczyć pewną ilość czasu (co zdarza się, że oznaczało zarwane noce i pracę po pracy), i zainwestować w pozycjonowanie i upowszechnienie swojego serwisu. Z w pewnych sytuacjach mogli oni obserwować, jak zwiększa się liczba użytkowników, jak coraz częściej wracają na witrynę, jak polecają ją innym, aż społeczność strony się rozrasta – jest to prawdziwa duma dla każdego właściciela bloga.
Blogowanie poza możliwości zarobku wprost na reklamach stwarza również sposobność zaprezentowania się jako specjalista w swojej branży, a dzięki temu zdobycia znacznej liczby klientów, , a dodatkowo zwiększenia rozpoznawalności swojej marki.

Artykuł powstał przy współpracy z autor-dzielo.waw.pl oraz przy wykorzystaniu wikipedia.org.

Say Something