Najlepsze odmiany orzecha włoskiego

Orzechy włoskie cieszą się ogromną popularnością w naszym kraju. Na nieszczęście za kilogram obranych, przepysznych orzechów włoskich należy zapłacić, aż kilkadziesiąt zł. Jest to de fakto dość spora suma, w szczególności jak za produkt, który każdy z nas może mieć bezpłatnie w swoim własnym ogródku.

Orzech włoski Jacek jest najpopularniejszą odmianę sprzedawaną w szkółkach ze względu na dużą ilość orzechów oraz odporność na wszelkie szkodniki i choroby. Zasadzony orzech włoski szczepiony na pewno po kilku latach umożliwi wam się cieszyć własnymi, przepysznymi orzechami. Na własne orzechy na nieszczęście będziecie musieli poczekać kilka lat, jednak potem ich obfitość z całą pewnością wynagrodzi wam te wszystkie lata oczekiwania.
Profesjonalni sadownicy zawsze kupują orzechy szczepione jedynie od szkółek, gdyż jest to najlepsze, przetestowane źródło dobrych drzewek. Szkółki są prowadzone przez specjalistów, którzy perfekcyjnie znają się na hodowaniu niewielkich drzewek orzechów włoskich. Możecie być zatem pewni, że kupujecie wysokiej jakości drzewko, które perfekcyjnie przyjmie się w waszym ogródku. Po zasadzeniu wymarzonego drzewka na nieszczęście czeka was kilkuletnia opieka nad nim, zanim zaczną pojawiać się na nim pierwsze orzechy. Na pewno natomiast wasze zasadzone drzewko wynagrodzi wam czas oczekiwania w postaci przepysznych orzechów. Zazwyczaj orzech włoski co roku posiada na sobie kilka kilogramów orzechów. Jego gałązki, aż się uginają od ich ciężaru, zatem na pewno wszyscy wasi domownicy spokojnie zaspokoją swój apetyt na przepyszne orzechy włoskie.
Polecamy: Orzech włoski Jacek.

Say Something