Naciągi tenisowe

Jednym z najbardziej wymagających sportów na świecie jest tenis ziemny. Wymaga on nie tylko i wyłącznie posiada de fakto bardzo dobrej kondycji, ale również zasobnego portfela. Niestety, niemniej jednak tenis ziemny jest dość drogim sportem, na co wpływa faktycznie sporo czynników.

Po pierwsze do tenisa ziemnego jest nam potrzebny profesjonalny sprzęt, czyli najwyższej jakości rakieta tenisowa. Raz zakupiona rakieta tenisowa powinna nam posłużyć przez kilkanaście miesięcy. Kobiety najczęściej o sporo dłużej posługują się rakietą tenisową, niż panowie, którzy mają tendencję do ich łamania z powodu zastosowania zbyt ogromnej siły.
Kolejną kwestią jest naciąg tenisowy, który musi być regularnie wymieniany. Amatorzy grający fwa razy na tydzień mogą sobie pozwolić na wymianę naciągu raz na dwa miesiące. Jeśli jednak myślicie o profesjonalnej karierze tenisisty, to powinniście średnio raz na dwa tygodnie wymienić naciąg w waszej rakiecie. Nawet najlepszy naciąg tenisowy szybko ulega zużyciu, dlatego nie powinniście tego lekceważyć i z dużą dokładnością pilnować terminów wymiany naciągu. Co jakiś czas warto bez wątpienia zdecydować się na dodatkową wymianę naciągu, jeżeli jesteście przed ważnym turniejem tenisowym. Właściwie każdy z waszych przeciwników z całą pewnością będzie posiadał na rakiecie świeży naciąg, gdyż zdecydowanie ułatwi mu to grę. Z całą pewnością wszakże sami nie raz zauważyliście, że nowa struna tenisowa zwiększa siłę oraz dodatkowo głównie prędkość uderzeniową piłeczki, co jest niesamowicie istotne przy grze w tenisa, by szybko dostać punkty.
Warto sprawdzić: naciąg tenisowy.

Say Something