Gdzie wykorzystuje się ozonowanie?

Ozonowanie to innowacyjna forma odkażania, która nie wymaga stosowania chemii. W tej metodzie wykorzystuje się jedynie ozon, czyli silny przeciwutleniacz. Ozon wyróżnia się bardzo mocnym działaniem bakteriobójczym.

Jest w odkażaniu znacznie szybszy i skuteczniejszy od popularnego chloru. Przy tym, ma zdolność niszczenia nie tylko bakterii, niemniej jednak także niektórych wirusów, pleśni, grzybów, patogenów rozmaite, tlenku węgla roztoczy, a dosłownie gryzoni i owadów.
Gdzie stosowane jest ozonowanie?
Stosowanie ozonu do odkażania jest metodą ekologiczną, w związku z tym zakres zastosowania tej metody jest bardzo szeroki. W przeciwieństwie do odkażania z zastosowaniem silnych związków chemicznych, jest to forma w pełni bezpieczna i przyjazna środowisku naturalnemu. Trzeba także wspomnieć, że ozonowanie nie tylko i wyłącznie niszczy drobnoustroje a także patogeny, ale też usuwa źródło nieprzyjemnych zapachów, co ma duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania gabinetów lekarskich oraz weterynaryjnych, barów restauracji oraz kawiarni. Właśnie dlatego ozonowanie szczecin zyskuje coraz większą popularność, a coraz więcej branż otwiera się na tę nową metodę skutecznego ekologicznego odkażania. O ile zatem jesteśmy właścicielami lokalu gastronomicznego i tradycyjne metody usuwania zanieczyszczeń nie spełniają naszych oczekiwań, warto skorzystać z oferty ozonowanie wnętrz szczecin. W ten sposób nie tylko usuniemy najmniejsze z zanieczyszczeń, łącznie z wszystkimi drobnoustrojami, niemniej jednak pozbędziemy się także nieprzyjemnych zapachów.
Więcej informacji na stronie: ozonowanie statków.

Say Something