Czy warto grać na konsoli?

Osobom, które przez pełne życie grały wyłącznie na komputerach stacjonarnych wydaje się, że zakup konsoli to nieopłacalna inwestycja. Praktycznie jednak jest zupełnie przeciwnie i okazuje się, że to gracze konsolowi mniej wydają na sprzęt. Powinno się bowiem pamiętać, że zakup komputera do gier to dopiero początek, wręcz jeżeli już zdecydowało się na najbardziej wydajną maszynę, jaka była dostępna w sklepie.

To ewidentne, że poradzi sobie ona z grami zaplanowanymi na najbliższe dwa – trzy lata, gorzej ma możliwość być z tymi tytułami, które ukażą się w późniejszym czasie. Te gry na pc najprawdopodobniej będą miały lepszą szatę graficzną, a to z kolei sprawi, że gracz będzie musiał pomyśleć o zmodernizowaniu komputera. W przypadku konsoli takie rzeczy nie są praktykowane, zresztą wręcz nie byłyby możliwe. Właściwy sklep z grami w wielu sytuacjach oferuje kontrahentom sposobność wyboru czy interesują ich gry na konsole czy także nie, zatem mogą oni przy okazji porównać sobie przystępność tytułów na każdą z platform , a oprócz tego zaznajomić się z cenami. W ten metodę nie będą później żałować pieniędzy wydanych na którąś grę lub sprzęt do grania. Z reguły gry na xbox 360, ps3 lub inne nowe konsole są bardziej dopracowane od tytułów wydawanych na komputery, co wynika z tego, że gdyby twórcy popełnili jakiś błąd, to później mieliby trudności z jego naprawieniem.

Gracze mają więc gwarancję, że nabywając w sklepie nową grę zwyczajnie wkładają ją do napędu konsoli i grają. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o graczach komputerowych, którzy są przyzwyczajeni do licznych błędów.

Sprawdź też: gry na xbox 360.

Say Something