Wycena aktuarialna firmy – usługi

Wycena finansowa oraz aktuarialna wykonywana jest przez biura aktuarialne. Należy pamiętać o tym, że jest to usługa fachowa, a więc świadczona przez licencjonowanych aktuariuszy. Przy tym, wycena aktuarialna to przyjazny dla klienta proces.

Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że coraz chętniej korzystamy z usług doświadczonych aktuariuszy, którzy specjalizują się w wykonywaniu raportów dotyczących wyceny wykorzystanych na świadczenia pracownicze.
Profesjonalne wyceny biura aktuarialnego – na co zwrócić uwagę?
Trzeba rozpocząć od tego, że biuro aktuarialne oferuje swoim klientom bardzo szeroki wachlarz usług, który obejmuje między innymi wycenę przedsiębiorstw. Należy pamiętać o tym, że taka wycena z całą pewnością przyda się w sytuacjach takich jak planowana transakcja dystrybucji lub kupna firmy, niemniej jednak też toczące się postępowanie upadłościowe układowe czy także likwidacyjne. Przy tym, wycena firmy powinna być też zaplanowana w przypadku podziału lub również łączenia firmy, a zatem przykładowo wydzielania zorganizowanej części. Dotyczy to też takich sytuacji jak postępowanie cywilnoprawne, czy również plan wprowadzenia optymalizacji podatkowej do firmy. Klienci często zamawiają również usługę taką jakby wycena rezerw, które powinny być przeznaczone na koszty napraw gwarancyjnych. Dotyczy to między innymi napraw produktów długotrwałego użytku. Prócz tego, możemy liczyć też na usługi tj. wycena instrumentów inwestycyjnych, do których możemy zaliczyć między innymi pożyczki obligacje korporacyjne czy także kredyty.

Sprawdź również informacje na stronie: wycena spółki.

Say Something