Twój nowy dywan

Przygotowując wystrój swojego nowego domu zapewne zachodzisz w głowę jak go dopracować, ażeby odpowiadał twoim preferencjom. Istotnym z wielu elementów dekoracyjnych, które należy uwzględnić w dekorowaniu salonu jest gustowny dywan. Rozmaici projektanci sądzą, iż wykładzina będzie dosłownie najważniejszym elementem wystroju wnętrza.

Dobierając go z kolei bardzo dobrze będzie zwrócić uwagę na kilka ważkich spraw.

Rozmiar

Rozmiar dywaniku zastosowanego na podłodze będzie miała wielki wpływ na to czy będzie się uzupełniał z pozostałymi szczegółami ozdobnymi, takimi chociażby jak sofa. Warto wiedzieć, by między dywanem, a rozmaitymi innymi rzeczami zostawiona była dopasowana szerokość, tak ażeby te różnorakie elementy ze sobą nie rywalizowały. Oczywiście takie ustawienie możliwe może być wówczas, kiedy zadbamy o to, aby sama podłoga wyglądała dobrze – np. płytki lub gustowny parkiet. Z następnej strony warto pamiętać, żeby nie kłaść dywaniku zbyt małego, bo po pierwsze będzie nieustawny, a po drugie, będzie mizernie się demonstrował w salonie. Gdy planujemy dywan odpowiednio dopasowany rozmiarem do wnętrza, to warto mieć świadomość tego, że nie będzie niczym złym ustawienie na jego wybranej z krawędzi sofy bądź fotelika.

Kolor – też ważny detal

Wiadomo, że kiedy wybieramy dywanik w pierwszej kolejności zastanawiamy się w jakiej powinien on być palecie kolorów. Lecz tu uwaga, nie koniecznie coś co ci się będzie podobać w samym dywanie piękne będzie już w ostatecznej aranżacji. Powinno się pomyśleć jaką rolę ma pełnić chodnik w projekcie naszego wnętrza. Czy ma stanowić główny detal ozdobny, czy np. jedynie tło dla innych dodatków? Warto zwrócić uwagę na kolor dywanu również od strony funkcjonalnej – czy zbyt jaskrawe kolory nie spowodują, iż łatwo będzie się plamił. A może z zdarza się, że mocne kolory nie wyblakną od słońca? Na nieszczęście nie przewidzimy w takiej tematyce wszelkich czynników, natomiast stosując trochę praktycznych poradników takiego rodzaju możemy spowodować, że wnętrze długo będzie cieszyć oczy.

Jakiego typu styl salonu

Styl wykładziny to już sprawa upodobań, a o takich podobno się nie dyskutuje. Niemniej jednak warto o tym odrobinę powiedzieć. Na jaki aranżację stawiamy? Czy ma być to styl fikuśny, wymyślny czy może wolimy popularny niedawno industrializm? Z całą pewnością warto o tym mieć świadomość tego decydując się na dywan. To z drugiej strony co będzie ci się podobać na półce niekoniecznie musi prawidłowo prezentować się w pokoju, w którym mamy zamysł dywan zastosować.

Materiał dywanu

Dodatkowo warto przyjrzeć się pokrótce surowcom z jakich wykonane są wykładziny. Świetnie jest materiału z jakiego jest wykreowany dywan nie zostawiać przypadkowi. Dlaczego? Powinno się mieć świadomość tego, iż każdy materiał ma rzecz jasna rozmaite cechy i w zależności od naszych uwarunkowań świetnie aby było wziąć to pod rozwagę. Przykładowo dywan wełniany wyróżnia się znaczną trwałością na uszkodzenia mechaniczne, upływ czasu. Tego typu dywan w naturalny sposób także wyrównuje poziom wilgotności powietrza w pokoju. Z innej natomiast strony może nie być właściwy dla alergików. A produkt syntetyczny – na przykład. stworzony z wiskozy będzie wiele tańszy i mniej podatny na wytrzymałe zabrudzenia. Tego rodzaju wykładziny dużo łatwiej wyczyścić odpowiednimi środkami chemicznymi.
Zobacz również: https://www.kochamydywany.pl.

Say Something