Wyjątkowe wakacje

Podróżowanie z dziećmi nigdy nie jest takie proste. Niemniej jednak poza złością, rozlanym mlekiem i kłótniami o to, kto co dostanie, jest to wartościowe doświadczenie. Twoje dzieci poznają różnorodne kultury, odkrywają regiony i uczą się poza czterema ścianami klasy! Nie, nie musisz przestać podróżować, gdy masz dzieci.

Natomiast możliwe, że będziesz musiał zmienić sposób, w jaki to robisz. Pakowanie się w nocy przed podróżą? To przepis na zestresowaną mamę! Sprawdź naszą listę najlepszych wskazówek dotyczących podróżowania z dziećmi.
 
Bezstresowe wakacje
Radzenie sobie z głodnymi dziećmi, w szczególności w lecie, jest skomplikowanym wyzwaniem. Ponieważ pogoda jest już gorąca, twoje dzieci chyba będą chciały napojów i przekąsek, zatem doskonale jest, jeśli masz je pod ręką. Dzieci z pełnymi brzuchami mogą być aniołami! W związku z tym, trzymaj przekąski pod ręką dla swoich dzieci przez cały czas! Jeśli zamierzasz podróżować mądrze z dziećmi, upewnij się, że zarezerwowany hotel jest przyjazny dzieciom. Hotel przyjazny dzieciom będzie miał takie udogodnienia jak plac zabaw, basen dla dzieci, usługi opiekunki do dzieci, opiekę nad dziećmi i posiłki dla dzieci. Dzieci szybko się nudzą, natomiast o ile hotel jest przyjazny dzieciom, Twoje dzieci będą miały pełno do odkrycia, oraz będą mogły bawić się z innymi dziećmi. Nie tylko one, ale nawet Ty możesz nawiązać kontakt z innymi rodzicami. Szukaj także hotelu, który znajduje się blisko lokalnych atrakcji, takich jak plaża, park i kawiarnie. Kiedy podróżujesz z dziećmi, są szanse, że twoje dziecko może uciec z oczu. Trzeba więc być przygotowanym na taką sytuację. Twoje informacje kontaktowe, w tym numer telefonu i adres, powinny być przekazane dziecku. Możesz trzymać te informacje w ich kieszeni albo przypiąć je dla maluchów. Możesz także napisać lub umieścić informacje w ich skarpetach lub butach. Jeśli zamierzasz być kreatywny, śmiało; nic nie jest bardziej istotne niż bezpieczeństwo Twojego dziecka. Jest to jedna z najważniejszych wskazówek dotyczących podróży rodzinnych, których musisz przestrzegać. 
Warto zobaczyć: kiedy Włosi mają wakacje.

Say Something