Ubranka dla niemowląt

 

Narodziny malucha są nie lada wyzwaniem dla osób, które nie mają jeszcze dzieci. W wielu przypadkach nie wiedzą one, jak wybierać ubranka dla noworodka i jak skompletować wyprawkę. Towarzyszą im obawy, że czegoś nie kupią i zwykle kupują wiele rzeczy, które w przyszłości nigdy się nie przydadzą. Należy więc pamiętać, że wyprawka dla niemowlaka wcale nie musi być bardzo duża – na sam początek zwykle wystarczy tylko kilka kompletów ubranek , a oprócz tego kluczowy zestaw kosmetyków i paczka pieluch jednorazowych.

Ubranka dla niemowląt są w tym momencie śliczne, kolorowe i aż kusi, aby zabrać je ze sklepowych półek do domu. Warto jednak pamiętać, że maluszki bardzo szybko rosną i w ciągu 3-4 pierwszych miesięcy życia najprawdopodobniej podrosną o dwa rozmiary ubranek. Z tego powodu, na początek, w najmniejszym rozmiarze warto zakupić wyłącznie 3-4 pajacyki dla niemowląt, wiele koszulek albo body i ewentualne spodenki, ponieważ za 2-3 tygodnie najmniejszy rozmiar ubranek będzie już za mały. Co więcej nie warto kupować dużej ilości ubranek, gdyż ma możliwość się okazać, że część wybranych ciuszków będzie dla nas niepraktyczna i będziemy woleć korzystać z innych ichniejszym typów.

Organizując wyprawkę dla niemowlaka, najlepiej jest zdać się na pomoc znajomych lub rodziny, która ma już dzieci i wie, co jest najpotrzebniejsze tuż po urodzeniu malucha. Prócz tego można znaleźć takie informacje na wielu forach internetowych, na których mamy z całej Polski wymieniają się własnymi doświadczeniami i wzajemnie sobie doradzają, gdy mają jakieś problemy z wychowywaniem dzieci.

 

Sprawdź: wyprawka dla niemowlaka.

Say Something