Adwokat – jakie świadczy usługi?

Kancelarie adwokackie oferują szeroki zakres usług, które są świadczone na rzecz osób fizycznych, jak też instytucji oraz przedsiębiorstw. Specjalizują się w sporządzaniu opinii prawnych, wniosków oraz umów. Bardzo istotną częścią ich działania jest doradztwo prawne, które daje możliwość na rozwianie wątpliwości natury prawnej.

W dodatku, adwokat reprezentuje swojego klienta w sądach oraz urzędach. A zatem występuje w jego imieniu w przypadku sporów sądowych.
W czym pomoże nam adwokat?
Zakres usług kancelarii adwokackich obejmuje różne działy prawne. Są to między innymi sprawy spadkowe, którymi zajmuje się spadek adwokat. Dotyczą one kwestii takich jak podział spadku, sprawy o unieważnienie testamentu, o wydziedziczenie czy związane z nabyciem zachowku. Warto być świadomym też, że możemy skorzystać z pomocy prawnika w sytuacji nadużyć a także nieprzestrzegania praw pracowniczych w miejscu pracy. Są to sprawy o mobbing, o odszkodowanie po bezpodstawnym zwolnieniu czy o wypłatę wynagrodzenia, które nie zostało przekazane pracownikowi na czas. Spora część spraw dotyczy prawa cywilnego, są to w głównej mierze sprawy alimentacyjne a także rozwodowe. Takimi sprawami para się rozwód prawnik. Są to także sprawy dotyczące ustalenia ojcostwa, ustanowienia kontaktów z dzieckiem, ustanowienia alimentów, czy sprawy powiązane z podziałem wspólnego majątku współmałżonków. Znaczna część spraw tyczy się prawa podatkowego oraz gospodarczego. Z takich usług korzystają głównie przedsiębiorcy. Bardzo wiele firm korzysta ze stałej współpracy z adwokatem.

Zobacz również: adwokat spadek chwarzno-wiczlino.

Say Something