Samochód do kasacji

Kiedy pojazdy samochodowe trafiają w miejsca, gdzie się je złomuje? Uwarunkowania takich sytuacji mogą być różnorakie. Bo okazuje się, że na szrot nie w każdej sytuacji trafiają samochody stare i takie, które już nie nadają się do jazdy.

W wielu przypadkach na złom trafiają auta, które mają wiele lat. To natomiast nie przeszkadza im w tym, by nie nadawały się do użytku. Na auto szrot w ogromnej liczbie przypadków trafiają samochody, które uległy uszkodzeniu w trakcie wypadków drogowych. Te nie za każdym razem kończą się właściwie. Niekiedy są one na tyle poważne, że pojazdy samochodowe biorące w nich udział nie nadają się już do naprawienia. Kiedy koszt naprawy przewyższa wartość samochodu, jest on użyty do kasacji. Podobnie wówczas, kiedy zniszczenia są na tyle solidne, że naprawa kompletnie jest niemożliwa.
Kiedy samochód trafia na szrot samochodowy, najczęściej jest rozmontowywany. Wydobywa się z jego wszystko to, co może być wtórnie wykorzystane. W ten sposób szrot zarabia na kupionym samochodzie. Nie płacą za nie majątku, a jeszcze są w stanie na nim zarobić. I to dość dużo. Bo jeżeli już taki samochód rozmontuje się na czynniki pierwsze, to na jego poszczególnych elementach, szrot ma możliwość zarobić. Jeśli ze stuprocentową pewnością na te szczegóły znajdzie się kupiec. Bo niekiedy, zanim sprzeda się określoną część, mija niemało czasu. Choćby szrot samochodowy odwiedza kilka osób, to nie w każdej chwili poszukują oni akurat tych części, które określony szrot posiada. W znaczącej liczbie sytuacji bowiem jest tak, że używane części do niektórych modeli samochodów sprzedają się częściej i dużo lepiej, inne rzadziej. Bardzo często jest to także efekt tego, jak zawodne są dane marki.
Źródło: auto szrot.

Say Something