Zabiegi modelujące sylwetkę i nie tylko

Właśnie w klinikach urody możemy liczyć nie tylko na zwyczajne zabiegi upiększające. Kilka z nas chciałoby mieć piękniejsze ciało, ale nie jest łatwo pozbyć się tłuszczu bez efektów ubocznych.

Istnieją bez wątpienia różnorakie zabiegi na odchudzanie. Część z nich używa dobroczynne działanie ciepła. Można więc korzystać ze specjalnej sauny. Niekiedy używa się także leczniczą moc roślin – okłady z alg posiadają przynosić świetne efekty w sytuacji cellulitu. Znane jest też odsysanie tłuszczu, które jest już zabiegiem bardziej inwazyjnym i nie prawie każdy może się mu poddać.

Działanie ciepła na tkankę tłuszczową jest zrozumiałe. Co jednakże powiedzieć o działaniu zimna? Czy ma możliwość de facto dać dobry efekt, skoro zazwyczaj mówi się, że tłuszcz należy wypocić?

Kriolipoliza – zamrażanie tłuszczu to szansa dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą skorzystać z sauny, oczekują szybkich efektów lub po prostu wszelkie inne sposoby zawiodły. W przeciwieństwie do inwazyjnych zabiegów kriolipoliza jest bardzo prosta w przeprowadzeniu i nie powinna powodować żadnych skutków ubocznych, a dodatkowoi związanymi z chłodem.

Wszystkie zabiegi modelujące sylwetkę mają w domyśle powodować odchudzenie. Pod tym względem kriolipoliza faktycznie funkcjonuje. Efekty widać po pierwszym zabiegu, choć nie ujawniają się one od razu. Następny zabieg można natomiast przeprowadzić dopiero po pewnym czasie. W jaki sposób chłód ma możliwość pomagać na odchudzanie? Otóż zimno rozbija komórki tłuszczowe bez powodowania innych uszkodzeń. Organizm usuwa uszkodzone komórki i tym samym kriolipoliza odchudza.

Więcej: odchudzanie ud.

Say Something