Sprzęt diagnostyczny – holter ekg

Nie ulega wątpliwości, że właściwie każdy gabinet kardiologiczny powinien być wyposażony głównie w fachowy sprzęt, zarówno diagnostyczny jak również zabiegowy. Holter ekg to podstawowe urządzenie wykorzystywane w diagnostyce w kardiologii, które umożliwia na monitorowanie czynności elektrycznej mięśnia sercowego w okresie przynajmniej 24 godzin, najczęściej jednak takie badanie jest przeprowadzane przez kilka dni, by kardiolog zabrał jak najwięcej cennych informacji.
Holtery do ekg – co warto mieć świadomość tego?
Przede wszystkim należy zaznaczyć, że w sklepach medycznych znajdziemy szeroki wybór sprzętu przeznaczonego w głównej mierze do diagnostyki kardiologicznej, a więc urządzenia cieszące się ogromnym zainteresowaniem takie jak holter ASPEL.

Należy podkreślić, że jest to sprzęt medyczny który daje możliwość na wykonanie głównych analiz EKG w bardzo niezbyt długim czasie, przy tym daje możliwość również przeprowadzenie analiz efektywnych, które dotyczą na przykład analizy pracy rozrusznika serca. Jest to urządzenie, które umożliwia też analizowanie arytmii, która może posiadać zarówno podłoże komorowe, jak także nadkomorowe. Ponadto kardiolog ma dostęp do zapisu EKG niezwłocznie po zrobieniu analizy. Warto dodać o tym, że jest to urządzenie, które składa się z różnorakich podzespołów, w głównej mierze takich jak rejestrator holtera ASPEL. Jest to także bateria alkaliczna, elektrody jednorazowe, oprogramowanie z kluczem zabezpieczającym. A dodatkowo można zamówić także urządzenie z wyposażeniem dodatkowym.

Polecamy: rejestrator holtera ASPEL.

Say Something