Wpływ treści na pozycjonowanie strony

Jedną z metod na lepsze pozycjonowanie stron, czyli zwiększanie pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google, jest dodawanie tych stron do tematycznych katalogów. Katalogi to serwisy, które są zbiorem krótkich ‘wizytówek’ różnych witryn, i na których za darmo lub za niewielką odpłatą można umieścić również swoją. Istnieją też urządzenia do automatycznego katalogowania – wystarczy wpisać w program szablon opisu swojej strony, a ten wrzuci go na możliwie największą liczbę katalogów.

Innym sposobem jest jeszcze wymienianie się linkami. Na czym polega ta metoda? Osoby posiadające strony www na jeden temat, traktują się nawzajem zazwyczaj jako konkurencję – co najmniej tak mogłoby się wydawać osobom patrzącym na taką sytuację z boku. Tymczasem okazuje się, że znaczna część z nich wykonuje razem coś na kształt eksperckiej społeczności, która, może z lekkim dystansem, niemniej jednak jednakże – współpracuje w pewnych kwestiach. Może to objawiać się na przykład przez wzajemne udostępnianie nowych treści czy rozpowszechnianie strony w sieci, polecanie się nawzajem czytelnikom, co przynosi korzyści dla obu stron. Takie działania nie tylko bardzo dobrze wpływają na linkowanie strony, niemniej jednak także podkreślają rozeznanie twórców w danej dziedzinie i kształtują ich wizerunek jako osób przyjaznych, ze zdrowym podejściem. Wskazuje to też, że jeżeli już sami czegoś nie wiedzą, bądź nie zajmują się jakimś wyjątkiem w swojej gałęzi wiedzy, są w stanie odesłać czytelników do strony kogoś innego kto robi to nie gorzej, zamiast ukrywać takie fakty. W takich przypadkach można mówić niejako o wymianie linkami – jedna osoba poleca drugą, ta z kolei w innej sytuacji poleca pierwszą, na czym zyskują oboje.
Oprócz katalogowania i wymiany linków najkorzystniejszym działaniem dla osób pragnących poprawić wyniki swojej strony w zgodzie z zasadami SEO, jest zwyczajnie regularne dostarczanie wartościowych treści. Aktualnie roboty wyszukiwarki Google doskonale potrafią rozpoznać, czy na jakiejś stronie znajdują się merytoryczna, unikalna treść, czy jest to zwyczajnie streszczenie tego, co na innych wortalach.
Polecana strona: sklep pozycjonerski.

Say Something