Skup odzieży

 

Jak co roku w sklepach właśnie zaczęły się wyprzedaże. Ogrom ubrań, sprzętów poprzeceniany najczęściej wręcz o 70-80% od ceny początkowej. Wyprzedaże potrwają do lipca, choć można wręcz w sierpniu odnaleźć ostatnie sztuki ubrań z przecen. Bardzo dużo ubrań zostanie nie sprzedanych, z powodu braku rozmiaru, niemodnego fasonu czy codziennego braku chętnych na zakup. Skup odzieży posklepowej rozwiązuje problem zalegających ubrań w sklepach. Mamy potem możliwość nabyć odzież w outletach po znacznie niższej cenie, w większości za bezcen. Skup odzieży posklepowej Warszawa, Kraków czy nawet Wrocław nie jest nowym zjawiskiem.

W aglomeracjach dużo jest też miejsc, gdzie odbywa się skup odzieży używanej, którą potem można nabyć w sklepach z używaną odzieżą.

Coraz w większości wypadków można zakupić ubranie także przez internet, na aukcjach internetowych a również na wortalach z ogłoszeniami.

Dla osób chcących wyglądać ciekawie, poszukujących ubrań za symboliczną złotówkę, w wielu wypadkach markowych lub niedostępnych w dawnych latach w naszym państwie takie miejsca są prawdziwą kopalnią skarbów.

Rybaczki za kilkanaście groszy, płaszcz za 20 złotych, kurtki skórzane jakie już dziś nie są produkowane, takie perełki można odkryć z sklepach profesjonalnie zajmujących się skupem i sprzedażą odzieży używanej.

Z moda bywa tak, że co parę a dosłownie paręnaście lat powracają do łask te same wzory, warto wówczas poszukać nietypowych strojów w szafach dziadków lub w tym momencie w secondhandach. Można wyszukać na przykład. estetyczną suknię Diora za kilkadziesiąt zł, które nie powstydziłby się żaden dzisiejszy projektant.

Say Something