Przyklejanie rzęs na pasku

Pomimo iż sztuczne rzęsy są bardzo popularne i coraz dodatkowo kobiet, zarówno młodych, jak i starszych, widujemy w takich rzeczach, to należy sobie zdawać sprawę z tego, że są ewidentne przeciwwskazania do noszenia takich rzeczy głównie sztuczne rzęsy nie są dla kobiet, które są chore na trichotillomanię.
Ta choroba polega na notorycznym wyrywaniu w osobie włosków i jeśli kobieta będzie miała sztuczne rzęsy, to będzie je wyrywała razem z naturalnymi. Drugim przeciwwskazaniem są różnego rodzaju choroby oczu.

Jeżeli już cierpisz na zaćmę, jaskrę lub jakieś alergię oczną, to takie rzeczy absolutnie nie są dla ciebie wskazane. Ostrożnym należy być też wówczas, gdy wykazujesz nadwrażliwość na klej. Wtedy rzęsy na pasku albo przyklejane na stałe kępki mogą powodować reakcja alergiczną. Odczyn może się pojawić w tym samym momencie lub po kilku dniach. Jeżeli już rzęsy będą nie najlepiej przyklejone i będą zbyt mocno odbijały się w powiekę, to podczas odrastania może to powodować kłopoty z oczami. Może się tak stać też wtedy, gdy twoje oczy nie są przystosowane do noszenia sztucznych rzęs albo gdy nie utrzymujesz odpowiedniego poziomu higieny. Niestety sztuczne rzęsy niełatwo jest utrzymać w czystości i mogą się mnożyć tam bakterie , a ponadto drożdżaki i grzyby. Może również dojść do na mnożenia się pasożytów. Wówczas oczy zaczynają puchnąć i wyglądają dziwnie, jakbyś płakała. To pierwszy sygnał do tego, że trzeba bardzo szybko takie rzęsy zdjąć i przemyć oczy specjalnym preparatem a później stosować krople do zaczerwienionych i spuchnięty oczu.
Polecamy: sztuczne rzęsy.

Say Something