Monitorowanie sieci komputerowej – PRTG

Jeżeli już szukamy odpowiedniego rozwiązania przeznaczonego do monitorowania sieci komputerowej w firmie, to niewątpliwie warto bliżej zainteresować się popularnym programem PRTG Network Monitor. Jest to oprogramowanie łatwe w obsłudze, które po pobraniu rozpoczyna pracę już w kilka minut i działa przez 24h na dobę monitorując całą sieć, a zatem także urządzenia połączone z daną siecią.
Jaki wybrać program do monitorowania sieci w firmie?
Nie ulega wątpliwości, że takie całościowe monitorowanie sieci komputerowej, a więc również wszystkich aspektów związanych z pracą a także wydajnością sieci komputerowej, jest funkcjonalnym rozstrzygnięciem, które usprawnia działanie firmy, jak też daje możliwość zwiększyć poziom zabezpieczeń.

Powinno się podkreślić, że oprogramowanie PRTG przeznaczone do monitorowania sieci komputerowych współpracuje z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, a więc systemami takimi jak Windows czy Linux oraz Mac OS. Ponadto, jest to program, który automatycznie poszukuje wszelkie urządzenia, które łączą się z daną siecią komputerową, a więc np komputery, niemniej jednak również urządzenia wielofunkcyjne czy drukarki. Moderowane są wszystkich środowiska wirtualne, ale też wiadomości mailowe, aplikacje a także oczywiście urządzenia. Dodatkowo monitorowanie sieci za pomocą tego użytecznego programu znaczy sprawdzanie wielu umiejscowienia. Warto dodać także o tym, że jest to oprogramowanie, które wysyła powiadomienia oraz monity o wszelkich nieprawidłowościach czy defektach w funkcjonowaniu czy wydajności danej sieci komputerowej.

Warto zobaczyć: PRTG.

Say Something