Firma – jak podołać obowiązkom?

Jeśli Twoja firma dopiero zaczyna funkcjonować, a Ty nie masz czasu na wyszukiwanie osoby, która zajmie się sprawami Twoich pracowników. To zagadnienia związane z prowadzeniem spraw kadrowych i księgowych możesz zlecić osobie z zewnątrz.

Wystarczy, że podpiszesz z nią stosowną umowę i to ona będzie musiał dbać o to, aby mieć od dyspozycji program do urlopów czy taki, za poradą którego będzie księgowała dokumenty księgowe twojej firmy. Z takich usług korzysta dzisiaj wielu przedsiębiorców, którzy nie zatrudniają księgowej i kadrowej na etacie.
Taka osoba będzie dbałą o twoją firmę, mimo tego, że nie będzie jej bezpośrednim pracownikiem. Ta troska będzie przejawiała się tym, że będzie ona solidnie zbierała informacje, jakich dostarczy jej program do ewidencji czasu pracy. Na tej bazie bezbłędnie wyliczy wynagrodzenie dla Twoich pracowników. Wyliczy także te opłaty, które będziesz musiał ponosić na rzecz ZUS-u czy urzędu skarbowego. W tym zakresie ciebie nie będzie interesowało nic oprócz dokonaniem odpowiedniego przelewu. Niewątpliwie, o ile zależy Ci na tym, żeby osoba tak w każdej sytuacji znajdowała się blisko, to będziesz musiał zatrudnić ją na stałe. Taki zabieg opłaca się wtedy, kiedy firma jest de fakto duża. Wtedy osoba zajmująca się kadrami i płacami najczęściej jest osobą na etacie. Daje jej się do dyspozycji program do liczenia czasu pracy. Gdy taka osoba jest zatrudniona w firmie, można zmieć z nią bezpośredni kontakt, co w bardzo wielu sytuacjach jest dużym ułatwieniem. Dlatego kadrowe i księgowe w wielu sytuacjach są stałymi pracownikami firm.
Źródło informacji: system do zarządzania planem pracy.

Say Something