Bezpieczeństwo firmy – przechowywanie kopii zapasowych

Bezpieczeństwo systemów informatycznych zależne jest od kilku głównych czynników. Z całą pewnością jeden z najważniejszych to regularne tworzenie kopii zapasowych, jak również przechowywanie dysków twardych zawierających dane firmowe, jak również dane poufne, które nie powinny zdobyć się w niepowołane ręce.
Bezpieczeństwo danych firmowych – co powinno się mieć świadomość tego?
Jeżeli chcemy w odpowiedni sposób zadbać o dane firmowe, warto korzystać z usług fachowych firm, które zajmują się bezpiecznym przechowywaniem nośników informacji, takich jak płyty CD, DVD, dyski twarde, taśmy lto.

Powinno się podkreślić, że przechowywanie kopii zapasowych to podstawowa zasada bezpieczeństwa danych firmowych. Backup danych przechowywany jest w dwóch różnych lokalizacjach. Warto też wspomnieć, że do plików, które wymagają budowy kopii zapasowych w firmie ze stuprocentową pewnością powinno się zaliczyć wszystkie pliki tekstowe, niemniej jednak również arkusze kalkulacyjne, programy księgowe czy rozliczeniowe. Nośniki z informacjami odbierane są od klienta a także w bezpieczny sposób z użyciem specjalnych walizek transportowane do bezpiecznych zlokalizowania zapewnionych przez firmę oferującą przechowywanie kopii zapasowych. Miejsce przechowywania kopii zapasowych objęte jest całodobową ochroną, jak również monitorowane. Co za tym idzie, nie powinniśmy przejmować się o bezpieczeństwo kopii zapasowych. Prócz tego, będziemy mogli też korzystać z usługi polegającej na archiwizacji dokumentacji papierowej, jak również przechowywaniu dokumentacji elektronicznej.

Dodatkowe informacje: przechowywanie dysków twardych.

Say Something