Trawienie i pasywacja stali – preparaty chemiczne

Obróbka stali nierdzewnej wymaga od nas przede wszystkim stosowania odpowiednich rozwiązań, a zatem preparatów chemicznych najwyższej jakości, które przeznaczone są do oczyszczania powierzchni stali, jak także późniejszych etapów takich jak trawienie i pasywacja. Warto wspomnieć więc o tym, aby korzystać ze sprawdzonych preparatów chemicznych, które wyróżniają się wysokim poziomem bezpieczeństwa, jak też wysoką skutecznością w obróbce chemicznej stali nierdzewnej.
Obróbka stali – jakie preparaty wykorzystywać?
Głównie należy postawić na jakość, a zatem preparaty powstające wyłącznie z surowców gwarantujących wysoką skuteczność, jak również bezpieczeństwo stosowania.

Warto pamiętać także o tym, że obróbka chemiczna stali wymaga stosowania po sobie kolejnych etapów, tak ażeby każdy kolejny wykazywał odpowiednią skuteczność. Taka obróbka w każdej chwili rozpoczyna się od dokładnego oczyszczania stali nierdzewnej z zanieczyszczeń, zabrudzeń organicznych czy także nalotów rdzawych, które mogą powstawać np w wyniku obróbki termicznej powierzchni. Jeśli chodzi o następny proces, czyli wytrawianie stali nierdzewnej, tutaj także stosuje się specjalistyczne preparaty chemiczne, na przykład takie jak pasta trawiąca czy również bejca nakładana w sposób natryskowy na powierzchnię metalu. Wytrawianie polega na skutecznym usuwaniu przebarwień termicznych, niemniej jednak także związków takich jak tlenki żelaza. Coraz częściej preparaty przeznaczone do wytrawiania są zabarwione, tak ażeby nie nakładać kolejnych warstw na już oczyszczoną powierzchnię.

Zobacz: bejca trawiąca natryskowa.

Say Something