Sztuka uliczna

Sztuka uliczna cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na ozdobienie brzydkich bloków , a ponadto murów, które już dawno przeżyły własne zdecydowanie najlepsze lata świetności. Malowanie murali cieszy się również coraz większą aprobatą społeczną.

Jeszcze kilka lat temu większość osób uważała murale za akt wandalizmu oraz dodatkowo niszczenia czyjejś własności. Obecnie przepiękne murale miejskie stały się ozdobą miasta i powstają dosłownie specjalne mapy, na których są zaznaczone wszystkie bardzo istotne dzieła sztuki ulicznej. Jeśli zatem poszukujecie sposobu na ozdobienie brzydkiego bloku lub muru, to warto zainwestować swoje pieniądze w najlepszych artystów, którzy oferują malowanie muralu.
Pierwszym krokiem jest oczywiście stworzenie koncepcji oraz dodatkowo projektu danego muralu, ażeby pasował on do otoczenia. Projektowanie murali nie jest z całą pewnością łatwe i najczęściej wiąże się ze sztuką kompromisów. Z jednej strony artysta musi wykonać swoje niepowtarzalne dzieło, niemniej jednak z drugiej strony musi działać w zgodzie z zamierzeniami klienta. Warto dać dla artysty jak największą sposobność swobody, jednakże biorąc pod uwagę kilka istotnych kwestii. Każda sztuka powinna głównie łączyć ludzi, a nie ich dzielić. Warto zatem upewnić się, że artysta nie sięgnie po kwestie bardzo mało odporne lub dosłownie obraźliwe dla Obywateli polski. Nie każdy z nas zrozumie mural prezentujący postacie święte na budynku starego bloku uznając to za zwykłą profanację symboli religijnych.
Zobacz również: malowanie murale.

Say Something