Sadzenie krzewów

Założenie swojego sadu owocowego nie jest wcale trudne. Głównie powinno się mieć stosownie przygotowaną ziemię a ta ziemia musi być spulchniona i nawieziona. Nawóz jest zwłaszcza ważny w przypadku roślin bardzo wymagających.

Jeżeli już roślina jest wymagająca, to trzeba jej zagwarantować odpowiednią ilość składników pokarmowych, które są niezbędne dla jej rozwoju. Np orzech włoski jest taką rośliną, która nie wymaga bardzo dobrej gleby, niemniej jednak w okresie wzrostu sadzonki bardzo dobrze byłoby, gleba była jak najlepsza.
Im lepsza będzie gleba dla takich sadzonek, tym szybciej te sadzonki wyrosną i tym będą w późniejszym czasie bardziej odporne. Orzech włoski Jacek oraz inne odmiany orzechów, drzewek owocowych i krzewów hoduje się albo wprost w ziemi, przy czym ta ziemia musi mieć bardzo dobrą jakość, albo w doniczkach wypełnionych specjalnym podłożem. Uprawa w doniczkach jest nieco prostsza, niemniej jednak wyłącznie wówczas, gdy mamy niedużo tych doniczek a także miejsce, gdzie można osłonić doniczki przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W przypadku plantacji wprost na dworze powinno się bardzo mocno dbać o rośliny, ażeby nie zniszczyły ich wiatry, śnieg, mróz, czy grad. Zapewnienie odpowiednich warunków gwarantuje, że krzewy owocowe a także inne rośliny będą miały dobry pokrój i będą wystarczająco silne, by przyjąć się w nowym miejscu. Roślina musi być faktycznie silna, ażeby zaadaptować się do innych warunków glebowych i atmosferycznych. Słaba może szybko zmarnieć i powinno się w przyszłości zakupić nową.
Sprawdź: szkółka drzew owocowych.

Say Something