Robotyzacja produkcji

Drogie koszty utrzymania pracowników
Wiele osób w dzisiejszych czasach narzeka na zarobki. Coraz częściej zarobki są porównywane z innymi państwami Unii Europejskiej i de fakto nie wygląda to dobrze. Natomiast pracownicy nie zdają sobie sprawy jakie pracodawca ponosi koszty w związku z zatrudnieniem jednego pracownika.

Oprócz wypłatą są inne konieczne opłaty, których pracownik nie widzi. Chodzi o ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie rentowe czy również ubezpieczenie emerytalne. Nic w tym zaskakującego, że pracodawcy poszukują oszczędności gdzie tylko mogą. Niedawno bardzo popularnym tematem jest reedukacja kosztu pracy. Czy jest to w ogóle możliwe? Zaraz się o tym przekonamy.
Robot pracujący na produkcji
Okazuje się, że już dawno mamy do czynienia z czymś takim co jest określane jako robotyzacja produkcji. Egzystujemy tak rzeczywiście w czasach w całości nowe rzeczywistości. Pracownicy pracujący w dużych firmach nie pragną już wykonywać prostych zadań. Podejście do pracy naprawdę się zmienia. Obserwujemy chociażby ograniczone zaangażowanie w pracę, mniejszą lojalność jak i też zwiększoną rotację w miejscu pracy. Wszystko to przekłada się na niższą jakość pracy. Okazuje się, że robot może sobie bardzo dobrze poradzić na roboczym stanowisku. Co jak co, niemniej jednak właściwie każdy pracodawca będzie zadowolony. Robot robi wszystko z uwagą, w każdej chwili jest gotowy do pracy a także przenigdy się nie męczy. Co nam więc więcej wymaganie? Prawdopodobnie już niczego.
Zobacz więcej: Tanie roboty przemysłowe.

Say Something