Postępowanie restrukturyzacyjne – co trzeba wiedzieć?

W przypadku problemów majątkowych i utraty płynności finansowej należy w sposób prawny zabezpieczyć mienie przed egzekucją, a więc zadbać o działania restrukturyzacyjne. Takie postępowanie na każdym etapie prowadzone a także nadzorowane jest przez kancelarie adwokackie, które specjalizują się w zakresie prawa restrukturyzacyjnego, jak także gospodarczego i handlowego.
Restrukturyzacja – co warto mieć świadomość tego na jej temat?
Należy podkreślić, że kancelarie adwokackie w ramach usług podejmują się prowadzenia spraw związanych zarówno z procesami naprawczym podmiotów gospodarczych, w tym gospodarstw rolnych, jak także procesów upadłościowych związanych z ogłoszeniem bankructwa, zarówno działalności gospodarczych, jak też upadłości konsumenckiej.

Warto mieć na uwadze natomiast, że postępowanie upadłościowe to finalny krok, którego trzeba unikać. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością wyjściem jest postępowanie restrukturyzacyjne, które pozwala na uzyskanie środków, które umożliwiają odzyskanie płynności finansowej, jest też wznowienie albo rozszerzenie działalności. Warto zatem postarać się o uzyskanie tych środków, by nie ogłaszać bankructwa. Pamiętajmy, że kancelarie prawne oferują swoim klientom w głównej mierze doradztwo restrukturyzacyjne, czyli pomoc w wybraniu najskuteczniejszego narzędzia naprawczego, które daje możliwość na przywrócenie płynności finansowej. Przy tym, kancelarie podejmują się również prowadzenia negocjacji z wierzycielami klienta, tak by uzyskać porozumienie na ustaleniach możliwie najkorzystniejszych dla klienta.

Więcej informacji na stronie: działania restrukturyzacyjne.

Say Something