Plecak czy torba?

Pójście do szkoły to bardzo istotne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Dzisiaj etap ten dotyczy już bardzo niedużych dzieci, bo nawetdosłownie trzylatki zapisywane są do przedszkoli i dla nich jest to swego rodzaju przełom.

Wymaga od nich umiejętności odnalezienia się w nowej sytuacji. Jest dla nich sprawdzianem dojrzałości, który nie właściwie każde dziecko przechodzi tak samo. Zdarza się, że mija dużo czasu, zanim tak niezbyt duże dziecko zaaklimatyzuje się w przedszkolu i będzie chodziło do niego z ochotą. Przedszkolakom w wielu sytuacjach kupuje się plecaki do przedszkola, aby tym samym zaznaczyć ich nowy status. Plecak jest atutem, który stwarza, że dziecko odznacza się pośród innych.
W takich przedszkolnych plecakach maluchy w znaczącej liczbie przypadków trzymają własne ulubione zabawki. Niekiedy pakuje się im do nich drugie śniadania, jeżeli już w przedszkolu nie posiada obiadów. I takie placówki funkcjonują. W przypadku dzieci starszych sytuacja jest nieco bardziej intuicyjnaprostsza. One są na tyle dojrzałe, że chodzenie do szkoły nie jest dla nich kłopotem. Tym bardziej, o ile mają modne plecaki szkolne. Ażeby natomiast dojść do takiego etapu i oni musieli przetrwać przez przedszkole i pierwsze klasy szkoły podstawowej. To, jaki dziecko posiada stosunek do szkoły, w dużym stopniu zależy do rodziców. Jeśli będą oni umieli nastawić pozytywnie swoje dziecko do szkoły, to będzie ono chodziło tam chętnie i bez grymasów. Rodzic, by zachęcić dziecko do szkoły, ma możliwość mu kupić ładny plecak szkolny i takie przybory, które dziecku najlepiej się podobają. Powinien także rewelacyjnie mówić o szkole i nauczycielach.
Więcej: plecak cp.

Say Something