Ochrona numeru telefonu

Zdecydowana większość z nas korzysta z telefonów komórkowych, które ze stuprocentową pewnością ułatwiają zarówno pracę, jak również załatwianie codziennych spraw czy też utrzymywanie kontaktów towarzyskich. Na prawdę często natomiast zdarza się tak, że przychodzą do nas niechciane połączenia. Warto być świadomym o tym, że mogą być to nie tylko i wyłącznie numery niebezpieczne, ale także niechciane rozmowy związane przykładowo z usługami, którymi jesteśmy zainteresowani.

Stąd też warto skorzystać z funkcjonalnych stron internetowych, gdzie znajdziemy obowiązujące przepisy dotyczące na przykład przepisów prawa związanych z usługą telemarketingu.
Co zrobić gdy dzwonią nieznane numery?
Każdy z nas miał co najmniej raz problem z nieznanym numerem, który na prawdę bardzo często pojawiał się na wyświetlaczu komórki. Wiele ludzi zastanawia się, co zrobić w takiej sytuacji, czy odebrać połączenie, czy raczej nie ryzykować. Warto pamiętać o tym, że w takich sytuacjach coraz częściej dzwonią do nas telemarketerzy, którzy chcą nam zaproponować różnorodne towary oraz usługi, niemniej jednak coraz częściej nie są nam potrzebne i nie jesteśmy nimi zainteresowanie. Dodatkowo konsumenci telefonów komórkowych powinni być świadomym, że w polskim prawie obowiązują konkretne przepisy, które dotyczą zagadnień takich jak numer telefonu a dane osobowe. Mamy prawo w głównej mierze wycofać przedtem udzielone potwierdzenia marketingowe. Warto zatem być na bieżąco ze własnymi prawami, by móc zachować się w prawidłowy sposób w sytuacji, kiedy przykładowo jesteśmy nękani telefonami ze strony telemarketerów.

Dodatkowe informacje: ochrona numeru telefonu.

Say Something