Jakie objawy ma przesilenie jesienne?

Jesień to na 100 procent okres, w którym wielu osobom dokuczają objawy takie jak pogorszenie samopoczucia, apatyczność, brak energii do działania czy też kłopoty z zasypianiem. Trzeba podkreślić, że chandra jest dosyć na prawdę często występującym zjawiskiem, które dotyczy osób w różnym wieku, a zatem zarówno osób w wieku podeszłym jak też młodych.
Jesienna chandra – na co zwrócić uwagę?
Głównie trzeba zaznaczyć, że o ile zastanawialiśmy się, czym jest przesilenie jesienne, to musimy mieć świadomość, że jest to choroba afektywna sezonowa, która wywołana jest przede wszystkim obniżoną ekspozycją na naturalne promienie słoneczne.

Warto tutaj wspomnieć również o tym, że niedomiar słońca sprawia w głównej mierze brak adekwatnej ilości witaminy D, która odgrywa zasadniczą rolę w wielu procesach fizjologicznych w organizmie. Warto mieć na uwadze też o tym że w tym okresie obniża się poziom serotoniny nazywanej hormonem szczęściem. Warto wspomnieć o tym, że objawy przesilenia jesiennego mogą natomiast ulec złagodzeniu poprzez zastosowanie sprawdzonych metod, na przykład takich jak wprowadzenie pokarmów, które bogate są w witaminy, a więc między innymi witamina C. Witamina C zawarta jest w warzywach oraz owocach, przykładowo w pomarańczach grejpfrutach cytrynach, ale też w brokułach czy również w papryce. Kolejne sprawdzony sposób na to, by poradzić sobie z pogorszeniem samopoczucia w okresie jesieni, to wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej. Może być to przykładowo bieganie, ale popularne są także takie formy ruchu jak nordic walking i jazda na rowerze.

Źródło informacji: przesilenie jesienne objawy.

Say Something