Jak przekazać podatek na organizacje pożytku publicznego?

Każdego roku wypełniając zeznanie podatkowe mamy okazję, ażeby dofinansować działalność wybranej przez nas w organizacji. Warto dodać jednakże o tym, że musi być to organizacja pożytku publicznego, która została wpisana na taką listę, a zatem jest zarejestrowana i posiada numer KRS. Są to organizacje, które pomagają osobom chorym, czy również zwierzętom.

Warto więc wykorzystać możliwość przekaż podatek, by wspomóc działanie tej organizacji, która pomaga przykładowo dzieciom z zespołem downa.
Jak pomagać dzieciom z zespołem downa?
Oczywiście opieka nad dziećmi z zespołem downa wymaga nie tylko i wyłącznie zaangażowania, ale też fachowości, ponieważ są to np zabiegi rehabilitacyjne. Dlatego też zespół downa wsparcie finansowe to ogromna pomoc dla organizacji, czy także instytucji oraz stowarzyszeń, które działają na rzecz np rodziców czy opiekunów zajmujących się dziećmi cierpiącymi na zespół Downa. Musimy uprzytamnić sobie, że są to wady rozwojowe, które przyczyniają się w głównej mierze do niepełnosprawności intelektualnej takich osób, która może występować zarówno w stopniu lekkim jak też średnim. Dlatego tak na prawdę istotna jest profesjonalna opieka, a więc pomoc ze strony rehabilitantów, fizjoterapeutów czy również psychologów. Jeżeli zatem chcemy wspomóc takie organizacje pożytku publicznego, możemy wejść na stronę organizacji, a następnie ściągnąć darmowy program do rozliczenia pita, gdzie automatycznie rubryka związana z przekazaniem jednego procenta podatku dochodowego zostanie uzupełniona o KRS wybranej organizacji.

Polecamy: zespół downa przyczyny.

Say Something