Cięcie w betonie

W przypadku materiałów bardzo twardych, np takich jak materiały skalne, granit, marmur, piaskowiec, jak też w przypadku betonu zbrojonego, asfaltu czy cegły należy używać specjalne urządzenia, takie jak wiertła z tarczami diamentowymi. Warto pamiętać o tym, że wycinanie otworów w betonie za pomocą zwykłej wiertarki doprowadzi nie tylko i wyłącznie do uszkodzenia urządzenia, niemniej jednak również do uszkodzenia betonu.
Jakie techniki stosować w sytuacji obróbki betonu?
Niewątpliwie cięcie betonu na mokro to rozwiązanie przyszłościowe, które jest bardzo często spotykane w przypadku prac budowlanych takich jak rozbiórki, wyburzenia czy prace wykończeniowe.

Specjalne wiertła diamentowe wyposażone są w system chłodzenia wodą, czyli umożliwiają pracę na mokro, więc w sposób bezpyłowy. Nie powinno więc dziwić, że bardzo często wprowadza się takie techniki. Cięcie za pomocą techniki diamentowej tyczy się nie tylko i wyłącznie betonu czy cegieł, ale także materiałów skalnych, a zatem na przykład płyt granitowych czy marmurowych. Trzeba pamiętać o tym, że wycinanie ścian, jak także wycinanie otworów w twardych materiałach wymaga stosowania urządzeń wytrzymałych, jak także charakteryzujących się wysoką precyzją stworzenia. W ten sposób realizowane są np otwory przeznaczone na drzwi, okna, czy również klatki schodowe. Wiercenie w przypadku prac budowlanych wykonywane jest nie tylko i wyłącznie w ścianach, niemniej jednak także rozmaite podłożach pod różnym kątem, dlatego konieczne jest stosowanie zaawansowanych technologicznie urządzeń.

Zobacz więcej: cięcie betonu na mokro.

Say Something