Konto bankowe bez komornika

Obowiązkiem komornika jest odzyskanie od dłużnika środków majątkowych, które następnie zostaną przekazane dla jego wierzycieli. Znakomita większość komorników niestety zbyt wnikliwie wytwarza własne obowiązki całkowicie wyłączając wszelkie emocje. Właściwie każdy z nas preferuje jak najszybciej spłacić wszystkie własne długi, jednak nie możemy tego zrobić kosztem naszych najbliższych.

Niestety często komornicy zamiast zgarnąć ustawową wartość jednej trzeciej wynagrodzenia, zagarniają wszystkie środki finansowe znajdujące się na rachunku bankowym. Warto więc dowiedzieć się, w jakim bank komornik nie znajdzie konta, by zabezpieczyć swoje środki finansowe przed pełnym zajęciem. Tylko w ten sposób będziecie wstanie zabezpieczyć waszą rodzinę przed nagłą utratą wszystkich środków inwestycyjnych.
Konto bankowe bez komornika niestety nie jest wstanie w nieskończoność chronić waszych środków finansowych. Według obowiązujących w naszym kraju przepisów prawnych, każdy bank ma obowiązek współpracowania z komornikiem. Na szczęście niektóre jednostki pozwalają sobie na dość długie ociąganie się z regularnym podawaniem właścicieli rachunków bankowych. Banki te oferują właśnie bezpieczne dla was konto bez dostęp komornika. Ochrona ta nie będzie trwała wiecznie, niemniej jednak co najmniej przeze mnietępnych kilkanaście miesięcy wasze środki finansowe na pewno będą w pełni bezpieczne. Po kilku lub kilkunastu miesiącach warto przenieść swój rachunek do innego banku, który też oferuje pełną ochronę przed komornikiem przez pewien czas.
Zobacz również: banki nie współpracujące z komornikiem.

Say Something