Zakup idealnego drewna do domowego kominka

Ażeby wybrać najlepsze drewno opałowe do swoich potrzeb, istotne jest przemyślenie różnych rodzajów i sposobu ich spalania. Możesz odnaleźć drewno opałowe w większości sklepów lub możesz sprawdzić w lokalnym lesie, czy mają jakieś resztki drewna, które chcieliby sprzedać.

Istnieje sporo różnorakich rodzajów drewna opałowego i może być niełatwo zdecydować, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Generalnie, drewno, które pali się najdłużej, będzie najskuteczniejsze w spalaniu. Jest natomiast kilka innych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze drewna opałowego. Na przykład niektóre rodzaje drewna palą się powoli, jeśli są mokre albo wilgotne; inne mogą rozpocząć łatwiej, niemniej jednak w końcu staną się trudniejsze do zapalenia ze względu na ich gęste węzły. Przy tym upewnij się, że wiesz, ile drewna opałowego może pomieścić Twój kominek, zanim kupisz dowolne polana!

Istnieją różnorodne rodzaje drewna opałowego, z których możesz wybierać w współzależności od rodzaju ognia, który pragniesz stworzyć. Właściwie każdy rodzaj drewna opałowego ma własne unikatowe właściwości, dzięki czemu jest optymalny do spalania.

Np twarde drewno, tj. dąb albo klon, pali się bardzo wolno i pozostawia głęboki osad na kominie. Dzięki temu jest na prawdę często używany do kominków i palenisk. Ten rodzaj drewna opałowego najlepiej nadaje się do budowy ognia o niskiej intensywności.

Z drugiej strony sosna jest drewnem iglastym i bardzo szybko się pali. Nie pozostawia śladów, dzięki czemu doskonale nadaje się do stosowania w kominkach i paleniskach. Sosna również pali się goręcej, dzięki czemu nie gorzej nadaje się do gotowania.

Jodła pali się najdłużej i najlepiej nadaje się do rozpalenia ognia o dużej intensywności w kominku lub w ognisku. Jodła pozostawia także najmniej resztek, więc jest odpowiednim wyborem dla tych, którzy chcą posiadać czysty kominek albo ognisko za każdym razem, gdy z niego korzystają.

Wybór dobrego drewna do kominka jest istotny. Jeżeli już drewno ma większa kaloryczność to pali się dłużej. Dzięki temu rzadziej podchodzimy do kominka dołożyć kolejne warstwy drewna. Drewno o niskiej kaloryczności które spala się szybciej wykorzystuje się zazwyczaj jako rozpałkowe.

Źródło: jak długo pali się dąb.
Przeszukujesz Internet w poszukiwaniu wartościowych materiałów o tym jak długo pali się buk? Serdecznie zapraszam do przeczytania i komentowania opracowanego przeze mnie materiału.

Say Something