Pięknie kwitnące rośliny, które sprawdzą się w ogrodzie

Urządzanie ogrodu to radość. Wybór pięknych roślin, które ozdobią naszą posesję, stanowi zdecydowanie jedną z najprzyjemniejszych części tej pracy. Do wyboru mamy wszechstronną paletę roślin ozdobnych, które ożywią i urozmaicą nawet najbardziej szare miejsce.

Jakie rośliny dobrze sprawdzają się w ogrodach?
To oczywiście zależy od tego, jaki mamy ogród, a przede wszystkim, jakie gatunki ozdobne chcemy do niego wprowadzić. Trzeba pamiętać, że są rośliny, które wymagają żyznej gleby oraz specjalnej pielęgnacji. Powinno się wtedy przestrzegać zasad dotyczących nawożenia, intensywności podlewania a także przycinania. Jednak na prawdę bardzo dużo roślin bardzo dobrze sobie radzi nawet w skomplikowanych warunkach i na takie warto postawić, szczególnie jeżeli mamy mało czasu lub na prawdę często wyjeżdżamy i nikt nie może zająć się ogrodem pod naszą nieobecność.
Dzwonek karpacki to roślina, które własne naturalne stanowiska ma w Karpatach. Znaczy to, że świetnie radzi sobie w ogródkach skalnych. Tym, co ją odznacza, są niebieskie kwiaty. Jest to bylina, która nie osiąga imponujących rozmiarów. Wymaga podstawowego nawożenia wiosną. Bardzo dobrze sobie radzi z okresowym brakiem wody, w związku z czym nadaje się na suche tarasy, murki i skalniaki. Lubi miejsce dobrze nasłonecznione, ale jednocześnie chłodne. Czerwona trawa to też gatunek o niewygórowanych wymaganiach. Cechuje się wolnym przyrostem a także czerwonym zabarwieniem, które zmienia się w cyklu rocznym. Z kolei Milin amerykański to roślinna znana ze swoich kwiatów, które mają intensywną barwę a także charakterystyczny kształt trąbek.
Sprawdź: Imperata Red Baron .

Say Something