Opał – pellet drzewny

Jeżeli już w naszym domu jest system grzewczy, w którym stosuje się opał granulowany, taki jak pellet, to musimy pamiętać o tym, by wybierać jedynie produkty wysokiej jakości, bez syntetycznych dodatków takich jak kleje, farby czy lakiery. Powinno się pamiętać o tym, że ten typ opału powstaje z sprasowanych odpadów po obróbce drewna, które nie powinny zawierać lakieru czy też kleju.
Wydajne materiały opałowe – co powinno się wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że pellet drzewny to opał wysokoenergetyczny, który charakteryzuje się też wysoką wydajnością, Dlatego tak chętnie stosowany jest w różnych piecach.

Powinno się natomiast pamiętać o tym, że powinien on pochodzić wyłącznie ze przetestowanego źródła. Dlatego też warto skorzystać przykładowo ze sklepów internetowych, które we własnejej ofercie posiadają tylko opały wysokiej jakości pochodzące od przetestowanego oraz doświadczonego producenta. Przy tym, pellet powinien charakteryzować się również określonymi właściwościami, które przekładają się na jego kaloryczność, a zatem wydajność systemu grzewczego, w którym taki opał jest stosowany. Właściwości dotyczą w głównej mierze poziomu wilgotności, ale również zawartości popiołu czy innych dodatków. O ile te parametry utrzymywane są na właściwym niskim poziomie, to wtedy jest to materiał wysokokaloryczny, który w skuteczny sposób ogrzewa wręcz znaczne powierzchnie. Warto pamiętać też o tym, że w przypadku pelletu niskiej jakości możemy spotkać się z problemami takimi jak duża ilość popiołu czy niska temperatura w piecu.

Polecana strona: olczyk pellet.

Say Something