Pożegnaj rdzę i kamień

 

Prawdopodobnie każdy z nas zna to uczucie, gdy po długich godzinach spędzonych na pracochłonnym szorowaniu naszej łazienki, nie widzimy zadowalających wyników. Pomimo naszych najszczerszych wysiłków umywalka i kran nie wyglądają tak jak dawniej. Taka sytuacja jest szalenie frustrująca i zniechęca do dalszych starań. Tak być nie musi, istnieją ponieważ zwykłe i sprawdzone, domowe sposoby. Dzięki temu artykułowi szybko je opanujesz.

Jaki jest najlepszy patent na usuwanie kamienia z umywalki i kabiny? Każdy kto ogląda telewizję na pewno zna na pamięć te promocji cudownych środków czystości, natomiast cena tych preparatów jest wygórowana, a skuteczność wątpliwa. Czy w związku z tym trzeba się poddać i zaakceptować nieestetyczne skazy na powierzchni umywalki? Z pomocą przychodzi tutaj zwykły ocet spirytusowy. Jego kwaśny odczyn rozbija strukturę osadów mineralnych tworzących kamień. Wystarczy tylko zalać zabrudzone miejsca octem, a następnie zostawić na kilka godzin, aby kwas mrówkowy zamieszczony w occie, zrobił własne.

Gdy już nasze zlewy są błyszczące i nieskazitelne, uwagę zaczyna przyciągać zardzewiała i spatynowana armatura. Krany i wylewki tracą swój fabryczny, wyjątkowy blask, bowiem warstwa niklu, którym były pokryte wyciera się, odsłaniając podatny na korozję stop brązu. Bogatsi mogą nabyć armaturę ze stali nierdzewnej, jednak nam, zwykłym śmiertelnikom pozostaje zastanawianie się czym usunąć rdzę. Na szczęście istnieje tani i powszechnie dostępny odrdzewiacz. Jest on dostępny w każdym sklepie spożywczym. Pewnie się zdziwicie, bo chodzi tu o najzwyczajniejszą w świecie colę.

Więcej: jak wyczyścić kabinę prysznicową.

Say Something