Piaskowanie elewacji – doczyszczamy stare mury

Kilkakrotnie przechodząc ulicami naszych miast, przyglądamy się brudnym budynkom z politowaniem. Niektóre wyglądają tak, że sami najchętniej wzięlibyśmy młotek i je zburzyli. Jednakże burzenie wcale nie jest konieczne. Zamiast tego warto postawić na piaskowanie elewacji.

Czy to jeszcze bardziej nie zabrudzi ścian?

Absolutnie nie. Owszem, do piaskowania wykorzystywane jest drobne kruszywo, które w stronę czyszczonej powierzchni napylane jest pod wysokim ciśnieniem. Nie przywiera ono jednak do elewacji, niemniej jednak uderzając o nią ściera w naturalny sposób przyklejony brud i pozostawia ją po prostu czystą.

Czyszczenie młodych i starych elewacji

Piaskowanie to perfekcyjny sposób na czyszczenie elewacji zarówno młodych, w jaki sposób i starych, przy czym przy tych drugich w każdej chwili powinniśmy zachować środki ostrożności. Taka powierzchnia ma możliwość okazać się zbyt delikatną i piaskowanie mogłoby ją zaprzepaścić. W tym celu przeprowadza się również próbę na fragmencie, ażeby przekonać się, że czyszczenie przyniesie wymierny efekt.

Zabrudzenia bywają różnorakie

I dlatego także piaskowanie ma możliwość odbywać się jedynie przy użyciu materiałów pylistych, w jaki sposób i w połączeniu ich z wodą. Piaskowanie z dodatkiem wody zwiększa skuteczność między innymi w trakcie usuwania zabrudzeń będących efektem pożaru. Bardzo łatwe za poradą tej metody staje się również usuwanie graffiti. Niestety dziś ten rodzaj sztuki na elewacjach pojawia się często i to niestety ku naszemu niezadowoleniu. W tej chwili jednakże mamy skuteczny sposób na usunięcie stworzonych „dzieł” i przywrócenie elewacji jej blasku.

Zobacz więcej: czyszczenie elewacji.

Say Something