Dodatki do karniszy

Jak wybrać świetny karnisz? Nie jest to trudne, lecz wymaga pewnej skrupulatności i dokładności. Przede wszystkim, żeby wybrać bardzo dobry karnisz powinno się koniecznie znać wymiary okna, nad jakim woli się taki karnisz umieścić.

Karnisz nie ma możliwość być ani za krótki, ani zbyt długi. Choćby kategorycznie lepiej jest kiedy jest on nieco dłuższy niż sama szerokość okna. Wówczas po prostu wygląda on całkiem dobrze i łatwiej jest upinać na nim zasłony i firany. Karnisz, który jest taki akurat zazwyczaj uniemożliwia wieszanie zasłon, bo wtedy zasłaniają one okno dosłownie jeżeli są zsunięte.
Dlatego karnisz musi mieć odpowiednią długość. Tu, gdzie zasłon nie wiesza się może on być jedyni nieco dłuższy niż szerokość okna. Oprócz tym, gdy chcemy kupić karnisz, powinniśmy zdecydować się również na akcesoria do karniszy. Takimi są zwykle żabki i zakończenia karnisza, bo one zazwyczaj sprzedawane są oddzielnie i wedle wyboru klienta. To wygodne, bo dzięki temu można samemu dobrać sobie ilość żabek lub w całości z nich zrezygnować, jeżeli takie nie będą nam potrzebne. Bardzo istotna przy wyborze karnisza jest jego paleta kolorów. Każdy karnisze sklep oferuje je w wielu barwach, dlatego właściwie jest mieć świadomość tego, który z nich najbardziej będzie pasował do posiadanego przez nas wnętrza. Gdy posiada się kłopot z wyborem, warto jest zdecydować się na karnisz uniwersalny, czyli w kolorze czarnym. Taki odnajdzie się w większości wnętrz. Gdy karnisz mamy już kupiony, wystarczy go wyłącznie zamontować. W tym celu koniecznie powinno się przykręcić konsole, które wchodzą w skład karnisza i umieścić na nich karnisz.
Więcej informacji: karnisze metalowe.

Say Something