Izolacja kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Rockwool Klimafix jest innowacyjną izolacją kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Klimafix to samoprzylepna matą lamelowa z wełny mineralnej pokryta zbrojoną folią aluminiową. Mata ta posiada kilka zalet. To co ją głównie odróżnia, to sposób montażu. Dzięki fabrycznie nałożonej warstwie kleju (zabezpieczonej folią PE), matę można łatwo i precyzyjnie przymocować bez dodatkowych elementów montażowych (dla gr. ≤40mm) takich w jaki sposób szpilki samoprzylepne czy talerzyki zaciskowe. Co więcej montaż odbywa się bez dodatkowych narzędzi i bez użycia prądu. Skraca to znacznie czas pracy , a oprócz tego zmniejsza koszt izolacji. Dzięki takiemu montażowi eliminuje się ryzyko kondensacji pary wodnej na nieszczelnościach folii aluminiowej w miejscu przebicia szpilką. Eliminuje się także ryzyko korozji kanału w przypadku zgrzania szpilki do kanału.

Kolejną niepowtarzalną cechą maty Klimafix jest układ włókien prostopadły do podłoża. Układ ten stwarza że mata jest mocna i sprężysta. Ma on również wpływ na to, że mata nie zmienia indywidualnej pierwotnej grubości na powierzchniach płaskich, zagięciach i narożnikach.

Maty Klimafix są doskonałym rozwiązanem do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych o dowolnym przekroju. Świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie poza właściwości izolacyjnych kładzie się nacisk na czas stworzenia i estetykę izolacji.

Rockwool opracował też katalog nakładów rzeczowych KNR nr 9-16 pozwalający precyzyjnie oszacować koszt i czas zaprojektowania izolacji. Prócz tego firma oferuje program Heatrock umożliwiający precyzyjny dobór grubości izolacji w tym izolacji Klimafix.

Sprawdź więcej: rockwool klimafix.

Say Something